AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

03.04.2024 Badanie osobowości MMPI-2

Dobry psycholog w Radomiu radzi: Korzystajmy z narzędzi diagnostycznych. MMPI-2 jest samoopisowym kwestionariuszem, który stosuje się w diagnozie klinicznej do oceny osobowości i zaburzeń psychicznych. Celem rozpoznania lub wykluczenia u Pacjenta zaburzeń osobowości proponujemy w Klinice wykonanie badania psychologicznego przy użyciu tego narzędzia. Interpretacja wyników przez psychologa-diagnostę pozwala na rozpoznanie lub wykluczenie: zaburzeń osobowości, depresji, zaburzeń lękowych czy psychotycznych. Test jest interpretowany przy uwzględnieniu informacji zebranych od Pacjenta w trakcie wywiadu poprzedzającego wykonanie MMPI-2. Test może być realizowany jako narzędzie pomocnicze w diagnozie autyzmu (diagnoza różnicowa). Przy diagnozie osobowości wykonujemy kontrolnie testy dodatkowe: ACL/IBZO również stosowane w diagnozie osobowości.
W teście MMPI-2, wykrywana jest obecność i mierzone natężenie objawów/cech takich jak:
• Hipochondria (w tym zaburzenia psychosomatyczne),
• Depresja,
• Histeria,
• Psychopatia,
• Cechy związane z identyfikacją płciową – męskość/kobiecość,
• Paranoja,
• Psychastenia (nerwica),
• Schizofrenia,
• Hipomania (stany nienaturalnie podwyższonego nastroju),
• Introwersja społeczna.
Badania są wykonywane w naszej Klinice przy Zielonej 48 w czwartki w godzinach 18:00 – 21:00, przeprowadza je psycholog-diagnosta mgr Grzegorz Pożyczka. Serdecznie Zapraszamy Pacjentów, ale również psychiatrów, psychologów i psychoterapeutów z regionu Radomskiego do korzystania z naszego zaplecza metod badawczych oraz doświadczenia naszych psychologów – diagnostów.
 
#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychoterapeutaWRadomiu #PsychiatraRadom

03.03.2024 Podziękowania

Każdy dobry psycholog w Radomiu musi pogłębiać swoją wiedzę. Połowa kursu już za nami. W imieniu psychologów i psychoterapeutów Mazowieckiej Kliniki Psychoterapii i Psychiatrii przy ulicy Zielonej 48 w Radomiu chcielibyśmy z tej okazji podziękować jednemu ze współprowadzących. 
Bardzo Dziękujemy Superwizorowi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Lekarzowi Psychiatrze Andrzejowi Cieślikowi za przeprowadzenie pierwszej części Kursu Podejście Psychodynamiczne w Praktyce Klinicznej. Pierwsza część kursu dobiegła końca w naszej Klinice w sobotę. Była to wspaniała podróż w świat tajników psychoterapii i przede wszystkim praktyki psychoterapeutycznej w towarzystwie Koleżanek z Katowic, Kielc, Krakowa, Nowego Sącza, Olsztyna oraz niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń. W marcu rozpoczynamy część drugą – czekamy na Panią Superwizor Józefę Cisek.
Z Superwizorem Andrzejem Cieślikiem rozstajemy się na chwilę – po wakacjach rozpoczniemy w Klinice warsztat „Praca wewnętrzna Psychoterapeuty”, o którym więcej informacji wkrótce.
 
 
#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychoterapeutaWRadomiu #PsychiatraRadom

23.02.2024 Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

Z cyklu „Dobry Psycholog w Radomiu radzi” – technika przeformułowania myśli (tworzenie kontrmyśli). Na podstawie fragmentu powieści Daniela Defoe przedstawiamy przykład przeformułowania dręczących myśli.
 
#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychoterapeutaWRadomiu #PsychiatraRadom

21.02.2024 Światowy Dzień Psychologa

Wszystkim Psychologom i Psychoterapeutom składamy najserdeczniejsze życzenia. 

#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychoterapeutaWRadomiu #PsychiatraRadom 

Z cyklu "Dobry Psycholog w Radomiu radzi" - w parze ważny jest kompromis między bliskością, a odrębnością partnerów.

„Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek.”  Tom T. Hall
 
Tematyka zależności, bliskości w parach to jedno z najważniejszych zagadnień psychoterapii par. Jak być blisko, a jednocześnie nie popaść w symbiozę i nie „zalać” sobą partnera?  
Kompromis pomiędzy psychiczną możliwością zbliżania się, a szanowaniem granic i zgodą na to, że każdy z nas ma czasem potrzebę oddalenia – to zdrowie w relacji. Rada dla par? Nie ściskajmy miłości ani zbyt słabo, funkcjonując obok zamiast razem, ani zbyt mocno, pozbawiając partnera przestrzeni.
 
Zapraszamy na psychoterapię par na Zieloną 48 w Radomiu
#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychoterapeutaWRadomiu #PsychiatraRadom #Walentynki

Grupa Psychoterapii Szkoleniowej dla Psychoterapeutów w Radomiu

Szanowne Koleżanki i Koledzy - Psychologowie i Psychoterapeuci w Radomiu i okolicach.
Serdecznie zapraszamy Psychoterapeutów oraz osoby w trakcie szkolenia z zakresu psychoterapii lub planujące takie szkolenie do udziału w 2 – letniej grupie self – experience. Całość doświadczenia grupowego będzie stanowiło 250 godzin terapii własnej, wymaganej do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Własna psychoterapia szkoleniowa umożliwia kandydatom do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty zwiększenie świadomości swojego osobistego wkładu w proces psychoterapii oraz kontrolę tego wkładu.
Wydajemy potwierdzenie liczby odbytych godzin doświadczenia własnego.
Zapisy na konsultacje tradycyjnie pod nr tel.: 530 214 225


#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychiatraRadom #PsychoterapeutaRadom #PsychologWRadomiu #PsychoterapeutaWRadomiu #Psychiatra w Radomiu

Dobry psycholog w Radomiu radzi: Nie idealizujmy okresu po urodzeniu Dziecka – dla wielu Rodziców to obciążenie psychiczne i wyzwanie.

Narodziny potomstwa to dla wielu osób spełnienie marzeń, ale wiąże się to również z nowymi wyzwaniami dla psychiki. Wzrost zależności z nowonarodzonym, zupełnie polegającym na opiekunach człowiekiem powoduje często poczucie napięcia, przytłoczenia, smutku, wymaga oswojenia nowej sytuacji. Słuchając Mam w Klinice często odnosimy wrażenie, że kobiety czują się winne z powodu poczucia przeciążenia macierzyństwem „Nie poczułam euforii, kiedy zobaczyłam swoje dziecko po raz pierwszy – jestem złą matką.” „Nie mogę nic zrobić sama – dziecko cały czas mnie potrzebuje, nie wytrzymam.” Obwinianie się, przemęczenie, presja społeczna na bycie idealną mamą idealnego bobasa powoduje udręczenie wielu kobiet. Zachęcamy Rodziców do zadbania o higienę psychiczną i rozmów ze specjalistami w tym szczególnie wymagającym dla psychiki i ciała okresie. Pierwszym badaniem przesiewowym, jakie Mama może wykonać samodzielnie jest Edynburska Skala Depresji Poporodowej, którą zamieszczamy poniżej (J. L. Cox, J.M. Holden, R. Sagovsky. From: British Journal of Psychiatry (1987), 150, 782-786 Scale may be reproduced without further permission with quoting the names of the authors, the title and the source of the paper in all reproduced copies).

ESDP wykonuje się najwcześniej 6-8 tygodni po urodzeniu dziecka.

Prosimy odpowiedzieć na poniższe pytania w odniesieniu do samopoczucia w ciągu ostatnich 7 dni Test dostępny jest na naszym fb pod adresem:

#DobryPsychologWRadomiu #PsychologRadom #PsychiatraRadom #testESDP #DobryPsychologWRadomiuRadzi

Dobra psychoterapia w Radomiu - czy rozważaliście Państwo terapię w grupie?

Grupa uczy odnajdywania się w relacjach, a przecież to najdroższe, co mamy w życiu. Cytując Paulo Coelho: „Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.” W naszym rozwoju – od chwili narodzin – relacje z innymi ludźmi odgrywają kluczową rolę. To doświadczenia różnych relacji tworzą część fundamentu pod osobowość człowieka. Spotkajmy się poza Internetem i porozmawiajmy o uczuciach i relacjach. Zapraszamy na konsultacje kwalifikujące do psychoterapii grupowej – psychoterapii opartej nie tylko o interwencje terapeutów prowadzących, ale o możliwość przyjrzenia się sobie oczyma Grupy i stania się Osobą Współleczącą dla członków Grupy. W dniu 30.01.2024 o godzinie 19:00 startuje Grupa Psychoterapii Psychodynamicznej dla Dorosłych (leczenie m.in. nerwic, depresji, zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych, praca nad relacjami) – Grupę prowadzą psychoterapeuta Sabina Przybyś, psychoterapeuta Teresa Korona. Obecnie trwa nabór do grup: - Grupa dla Dorosłych w Spektrum Autyzmu – konsultacje prowadzi psycholog, pedagog specjalny, certyfikowany trener TUS Edyta Moćko; - Grupa Młodzieży z klas 6,7,8 szkoły podstawowej – konsultacje prowadzi psychoterapeuta Monika Halat. Konsultacje kwalifikujące do długoterminowych grup pracy wglądowej dla Pacjentów dorosłych prowadzone są cały rok.

Stanford Binet Skale Inteligencji

Już jest! Psychologowie, psychiatrzy, psychoterapeuci w Radomiu zyskują nowe nowe narzędzie diagnostyczne - w naszej Klinice Psychoterapii i Psychiatrii w Radomiu przy Zielonej przybył kolejny test. Zaplecze badawcze Kliniki ciągle się bogaci, dzięki temu świat radomskiej psychologii spełnia najwyższe standardy rzetelności badań. Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 to powszechnie stosowany na świecie, indywidualnie przeprowadzany specjalistyczny test oceniający inteligencję i zdolności poznawcze. Na świecie test stosowany jest od początku tam, gdzie zachodzi podejrzenie, że rozwój Pacjenta nie jest w pełni typowy (zaburzenia neurorozwojowe, wybitne uzdolnienia) oraz jako jedyny precyzyjnie różnicujący stopnie niepełnosprawności intelektualnej/deficytów/opóźnień intelektualnych. W Klinice w Radomiu psychologowie i psychiatrzy stosują go między innymi jako narzędzie pomocnicze przy diagnozie różnicowej spektrum autyzmu. Na badanie zapraszamy serdecznie Pacjentów w wieku 2-69 lat do Kliniki Psychoterapii i Psychiatrii przy Zielonej 48. Test przeprowadza na podstawie certyfikatu PTPiP nasza specjalistka - psycholog Zuzanna Bartczak, którą znacie już Państwo jako psychologa dzieci i młodzieży w Radomiu oraz diagnostę ADHD narzędziem MOXO. Zapraszamy psychologów, psychoterapeutów i psychiatrów z Radomia i okolic do współpracy w zakresie badań Państwa Pacjentów. Do zobaczenia na Zielonej.

Kurs zdrowego rodzicielstwa

kurs zdrowego rodzicielstwa

Rekrutacją do grup psychoterapii

psychoterapia grupowa

Podejście psychodynamiczne w praktyce klinicznej

Szkolenie podejście psychodynamiczne w praktyce klinicznej

Grupy psychoterapeutyczne

Nabór grupy psychoterapeutyczne

Nawroty w uzależnieniu

Kilka słów o nawrotach w uzależnieniu.
Uzależnienie to choroba chroniczna i przewlekła, co wiąże się z możliwością nawrotu objawów.
Nawrót uzależnienia nie oznacza, że nastąpił powrót do aktywnego uzależnienia. Osoba w nawrocie stopniowo wraca do schematów myślenia i mechanizmów działania takich samych jak w aktywnym uzależnieniu. Nawrót uzależnienia to proces. Może on trwać od kilku nawet do kilkunastu miesięcy i w efekcie prowadzi do całkowitego załamania abstynencji i powrotu do czynnego uzależnienia.
Nawrót dotyczy wszystkich rodzajów uzależnień, nie ma znaczenia wiek, płeć i czas abstynencji. Jak wynika z badań, najczęściej jednak pojawia się po około 3 miesiącach od zakończenia procesu terapii.
Głównymi czynnikami wywołującymi nawrót u osoby z uzależnieniem są trudne sytuacje życiowe, stres i brak odpowiednich umiejętności osobistych do poradzenia sobie z kryzysami.
Często osoby, które ukończyły terapię podstawą w ośrodkach stacjonarnych lub dziennych mierzą się z nową trudną dla siebie rzeczywistością. Pojawia się silny stres, porażki lub utrata bliskich dla siebie osób. Pojawiają się wyzwalacze w postaci pokus, brak zrozumienia zmian w najbliższym otoczeniu. Wszystkie te trudności, z jakimi mierzy się osoba uzależniona, mogą przyczynić się do nawrotu uzależnienia.
Wychodząc na przeciw potrzebom osób uzależnionych, został przez Nas stworzony program zapobiegania nawrotom, który umożliwia nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności do powstrzymywania nawrotu choroby.
W chwili obecnej trwają zapisy do Grupy Zapobiegania Nawrotom. Informacje pod telefonem: +48 530 214 225
nawroty w uzależnieniu 2

Nawroty w uzależnieniu

W trosce o to, żeby efekty Waszej pracy nad sobą były trwałe i stale mogły cieszyć Was i Waszych bliskich, zachęcamy do udziału w Grupie Zapobiegania Nawrotom w Uzależnieniu.
Uzależnienie to choroba przewlekła. Dlatego tak ważne jest, by w porę rozpoznawać symptomy nawrotu i nie dopuszczać do powrotu do czynnego uzależnienia.
Grupę poprowadzi certyfikowany specjalista terapii uzależnień Magdalena Hińcz.
Kwalifikacją do Grupy zajmuje się Prowadząca oraz certyfikowany specjalista terapii uzależnień Edyta Moćko.
Grupa zapobiegania nawrotom w uzależnieniu.
Grupa terapeutyczna prowadzona w cyklu 13 spotkań raz w tygodniu.
Skierowana do osób, które ukończyły minimum podstawowy program terapii uzależnień lub uczestniczyły minimum 6 miesięcy w indywidualnej terapii uzależnień i utrzymują abstynencję.
Odbiorcami mogą być również osoby, które spełniają powyższe kryteria, ale miały jednorazowe złamanie abstynencji i nadal utrzymują trzeźwość.
W trakcie trwania terapeutycznej Grupy Zapobiegania Nawrotom uczestnicy będą mieli możliwość:
– Nabycia wiedzy o nawrocie, osobistych czynnikach wyzwalających nawrót,
– Poznanie własnych sygnałów ostrzegawczych nawrotu,
– Zdobycie niezbędnych umiejętności zapobiegania i radzenia sobie z nawrotem,
– Nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem i kryzysami w życiu,
– Nabycia umiejętności komunikowania się z ludźmi w oparciu o własne potrzeby,
– Stworzenia osobistej sieci wsparcia.

 

Nawroty w uzależnieniu

Kolejny Miting AA odbędzie się dnia 07.01.2023

Realizujemy projekt na rzecz Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą

Gdy choruje ciało, często choruje też dusza.

Dużo zdrowia i pogody ducha dla podopiecznych Towarzystwa.

Logo Polskie Towarzystwo Walki z Mukowizscydozą

Obecnie prowadzimy szkolenie dla Pielęgniarek i Położnych z Mazowsza dotyczące komunikacji z Pacjentami

 

 

 

Życzymy udanego szkolenia dla Kursantów

Logo Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Radomiu
Logo sfinansowano w ramach COVID-19

05 SIERPNIA 2022 - TRWA NABÓR NA TUS DLA RÓŻNYCH GRUP WIEKOWYCH

29 Lipca 2022- Nowy Członek Zespołu - mgr Zuzanna Bartczak

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu Mazowieckiej Kliniki dołączyła Pani mgr. Zuzanna Bartczak. Pani Zuzanna jest psychologiem oraz specjalistą wspomagania wczesnego rozwoju. W Klinice Psychoterapii będzie odpowiedzialna za pracę z pacjentami w wieku od 2 roku życia do 12 roku życia.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

20 lipca 2022 - TRWA NABÓR NA GRUPY TERAPEUTYCZNE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu z rejestracją Kliniki, w celu umawiania wizyt kwalifikacyjnych do psychoterapii grupowej dla młodzieży oraz dorosłych.

nabór na grupę terapeutyczną dla dorosłych
Nabór na grupę terapeutyczną

29 Kwietnia 2022- Nowy Członek Zespołu - mgr Aleksandra Rajkowska-Szałas

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu Mazowieckiej Kliniki dołączyła Pani mgr. Aleksandra Rajkowska-Szałas. Pani Aleksandra jest psychologiem oraz psychoterapeutką posiadającą certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii EAP. W Klinice Psychoterapii pełni rolę psychoterapeutki grupowej. Witamy Panią Aleksandrę w Zespole.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

29 Kwietnia 2022- Nowy Członek Zespołu - mgr Magdalena Hińcz

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu Mazowieckiej Kliniki dołączyła Pani mgr. Magdalena Hińcz. Pani Magdalena jest pedagogiem oraz specjalistą terapii uzależnień i posiada ponad 9-letnie doświadczenie w pracy z pacjentami uzależnionymi.  

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umawiania wizyt.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

28 Kwietnia 2022- Nowy Członek Zespołu - mgr Anna Szewczyk

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu Mazowieckiej Kliniki dołączyła Pani mgr. Anna Szewczyk. Pani Anna jest pedagogiem, oligofrenopedagogiem oraz doradcą zawodowym. W Klinice będzie odpowiedzialna za prowadzenie terapii grupowej dedykowanej dla pacjentów z Zespołem Aspergera.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umawiania wizyt.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

10 stycznia 2022 - Zapraszamy do Kliniki mamy z dziećmi w wieku 0-3 lat.

Praca terapeutyczna w diadzie

20 grudnia 2021 - TRWA NABÓR NA GRUPY TERAPEUTYCZNE

Zapraszamy dorosłych Pacjentów do udziału w grupach terapeutycznych. Obecnie prowadzimy nabór do następujących grup:

  1. Psychoterapia grupowa dla osób dorosłych z różnymi zaburzeniami emocjonalnymi
  2. Psychoterapia grupowa leczenia uzależnień
  3. Psychoterapia grupowa dla osób dorosłych z diagnozą zespołu Aspergera

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na plakatach zamieszczonych poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,

Zespół Kliniki

Psychoterapia Grupowa Dorosłych
Psychoterapia Grupowa dla Dorosłych z DA
Plakat Grupa uzależnionych

19 grudnia 2021 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO - NOWOROCZNE

Życzenia świąteczne kliniki psycjoterapii

05 sierpnia 2021 - Trwa Nabór na Psychoterapię Grupową dla Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych

Szanowni Pacjenci,

Trwa nabór na psychoterapię grupową dla młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Grupa skierowana jest do nastolatków którzy:

  • Mają dylematy dotyczące przyszłości. Koniec szkoły i co dalej?
  • Doświadczają różnego rodzaju lęków oraz obniżonego nastroju
  • Przeżywają miłosne rozczarowania i trudności w bliskich relacjach
  • Mają konflikty w relacji z rodzicami
  • Doświadczają trudności z akceptacją w grupie rówieśniczej
  • Nie posiadają relacji z rówieśnikami

Więcej szczegółowych informacji i zapisy pod numerami telefonów:

783 655 753 & 669 555 755

Serdecznie zapraszamy,

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Psychoterapia grupowa młodzieży

03 sierpnia 2021 - Nowy Członek Zespołu - mgr Marzena Słoń

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu psychoterapeutów Mazowieckiej Kliniki dołączyła mgr. Marzena Słoń. Pani Marzena posiada duże doświadczenie w pracy terapeutycznej z dorosłymi oraz młodzieżą zarówno w formie psychoterapii indywidualnej oraz grupowej. Specjalizuje się również w prowadzeniu psychoterapii kobiet w ciąży oraz matek noworodków, wspierając kobiety w tej ważnej życiowej roli. Więcej o Pani Marzenie można przeczytać w zakładce zespół na naszej stronie internetowej. Witamy Panią Marzenę na pokładzie.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i umawiania wizyt.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

01 sierpnia 2021 - Nowy Członek Zespołu - mgr Paulina Wasilewska

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że do zespołu terapeutycznego Mazowieckiej Kliniki dołączyła mgr Paulina Wasilewska. Pani Paulina jest magistrem psychologii i psychoterapeutą w trakcie całościowego 4-letniego procesu szkolenia. Więcej o Pani Paulinie można przeczytać w zakładce zespół. Witamy Panią Paulinę na pokładzie.

Zapraszamy do kontaktu i umawiania wizyt.

Zespół Mazowieckiej Kliniki

Witamy

Obowiązujące Zasady Bezpieczeństwa w związku z pandemią SARS - COV 2

Szanowni Państwo w trosce o bezpieczeństwo Państwa i Zespołu Kliniki prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

Mityng "Wolność" - Aktualizacja 04.06.2021

Szanowni Państwo,

Spotkania grupy „Wolność” zostały wznowione i odbywają się stacjonarnie w budynku Kliniki w każdą sobotę od godziny 17.00

Mityng "Wolność" - Aktualizacja

Mityng „Wolność” odbywający się w każdą sobotę o godz. 16:00 jest zawieszony do odwołania z powodu pandemii SARS – COV 2 i związanego z nią reżimu sanitarnego.

Close Menu