Leczenie uzależnień Radom

Jeśli czujesz, że przegrywasz z uzależnieniem i jesteś trawiony przez swój nałóg, to warto podjąć współpracę ze specjalistami, którzy pomogą Ci się od niego uwolnić. Właśnie na taką pomoc możesz liczyć, decydując się na rozpoczęcie leczenia uzależnienia w naszej placówce w Radomiu. Oferta leczenia skierowana jest do osób uzależnionych od substancji (alkohol, narkotyki, leki) oraz czynności (np. hazard, gry komputerowe, zakupoholizm, pracoholizm, uzależnienie od seksu, pornografii). Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia specjalistów psychoterapii uzależnień i rozpocznij proces leczenia swojego uzależnienia w Mazowieckiej Klinice Psychoterapii i Psychiatrii w Radomiu.

Terapia uzależnień Radom – kiedy należy ją rozważyć?

Rozpoznawanie uzależnienia kwalifikującego Pacjenta do udziału w terapii odbywa się na podstawie obecności objawów osiowych, do których zaliczamy:

  1. Silne pragnienie lub  poczucie przymusu picia, zażywania, grania, zakupów, itp., rozumiane jako natrętna potrzeba realizacji uzależnienia (głód substancji lub określonego zachowania).
  2. Upośledzenie zdolności kontrolowania zachowań związanych z uzależnieniem – trudności w  powstrzymywaniu się od realizacji uzależnienia, utrata kontroli nad długością trwania zażywania substancji/realizowania czynności oraz sytuacjami, w jakich dochodzi do oddawania się uzależnieniu.
  3. Objawy zespołu abstynencyjnego w sytuacji ograniczenia lub przerywania zażywania substancji/wykonywania czynności (drżenie mięśniowe, padaczka, znaczne przyspieszenie akcji serca, nadciśnienie tętnicze, nudności, wymioty, biegunka, rozszerzenie źrenic, wysuszenie śluzówek, wzmożona potliwość, bezsenność, nastrój drażliwy lub obniżony, niepokój, lęk w krańcowej postaci, majaczenie). Picie/zażywanie/ granie w celu łagodzenia objawów zespołu abstynencyjnego.
  4. Zmieniona (najczęściej zwiększona) tolerancja na substancję/intensywność czynności. Na przykładzie uzależnienia od alkoholu można zilustrować ten objaw w ten sposób, że ta sama dawka alkoholu nie przynosi już oczekiwanego efektu, w związku z czym alkoholik zaczyna spożywać coraz większe jego dawki. Wraz z rozwojem choroby alkoholowej może dojść do obniżenia tolerancji na alkohol – wycieńczenie organizmu powoduje, że ta sama dawka, która wcześniej nie powodowała upicia się, teraz do tego prowadzi.
  5. Koncentracja życia wokół uzależnienia kosztem innych zainteresowań i obowiązków.
  6. Uporczywe realizowanie uzależnienia mimo wiedzy o jego szkodliwości dla zdrowia i oczywistych dowodów występowania niekorzystnych następstw rodzinnych, społecznych, finansowych itp. 

Wystąpienie co najmniej trzech z powyższych objawów w ciągu minionego roku pozwala zdiagnozować uzależnienie i wymaga profesjonalnej konsultacji. Uzależnienie jest chorobą, którą można leczyć. W Klinice zajmujemy się tym zawodowo, w sposób profesjonalny pomagając naszym Pacjentom wyleczyć się z alkoholizmu, uzależnień od innych używek czy czynności, które trapią ludzi w dzisiejszych czasach. Jeśli czujesz, że masz problem z nałogiem i nie możesz z nim sobie poradzić, to daj sobie pomóc i zapisz się na terapię uzależnień w naszej Klinice w Radomiu. 

Zaufaj dyplomowanym specjalistom z potwierdzonymi kompetencjami i rozpocznij drogę ku wolności od uzależnień. Zapisz się na terapię alkoholową (lub dotyczącą innego nałogu) w profesjonalnej poradni uzależnień w Radomiu i wróć na prostą we współpracy z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą Kliniki Psychoterapii i Psychiatrii.

Close Menu